Ana Sayfa - E-Mail
             
  KURUMSAL ÜRÜNLERİMİZ FABRİKAMIZ BUĞDAY FAYDALI BİLGİLER ULAŞIM-İLETİŞİM

 

1-LABORATUAR: Fabrikamıza gelen buğday önce laboratuara girmek suretiyle buğdayın muhtelif özellikleri ve un için ne denli elverişli olduğu tespit edilir.

2-BUĞDAY PAÇALI: Laboratuardan geçen ve kalitesi tespit edilen kullanıla bilinecek kalitedeki buğdaylar cins ve özelliklerine göre ayrı ambarlara çekilir. Unun yapılabilmesi için en az beş çeşit buğday kullanılır.Un kalitesinin en büyük faktörü çeşitli buğdayların birbirine karıştırılmasıyla mümkün olur.

3-BUĞDAY TEMİZLEME VE YIKAMA: Buğday karışımından sonra buğdayın içinde bulunan yabancı maddeler ve kırık buğdaylar çeşitli makinalardan geçerek temizlemek ve yıkama makinasına girer,buğday yıkandıktan sonra kuruma ambarlarına alınarak 24 saat bekletilir.

4-ÖĞÜTME: Yıkamadan geçip 24 saat bekleyip öğütülmeye hazırlanan buğdaylar öğütülmek üzere çok çeşitli makinalara girip çıkmak suretiyle çeşitli mamüller elde edilir. Bu mamüllerin adı UN-Kaba kepek-İnce kepek-Bonkalit şeklinde sınıflandırılır.

5-PAKETLEME: Buğdayın öğütülmesi sonucunda elde edilen mamüller paketlenmek suretiyle sevki yapılır.

 


Untitled Document
Baş Un Gıda Üretim Tesisi "Makine Parkı Genişletme ve Ürün Kalitesini Artırma" Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Tarafından 2010 yılı mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.
 
Baş Un olarak en kaliteli ürünleri sizlere sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.Sofraların vazgeçilmez unsuru olan unlu mamüllere kattığımız lezzet kaliteden ödün vermeden devam eden hizmet kalitemizin bir göstergesidir.

Prensibi Toplam Kalite ve Gıda Güvenliği, hedefi müşteri memnuniyeti olan Baş Un Fabrikası, genç dinamik ve yenilikçi yapısıyla dürüst , hızlı ve ilkeli kuruluş olma özelliğini her zaman koruyacaktır.
• Değişen ve gelişen pazar şartlarına uyum sağlamak.
• Değişime ve yeni fikirlere açık olmak.
• Müşterilerimizle ilişkilerimizde insan ve çevre sağlığını, güven ve iş ahlakını öncelikli prensipler arasında tutmak.
Baş Un Giıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Erzincan Sivas Karayolu 5.Km. ERZİNCAN / TÜRKİYE
Tel: +90 446 228 07 77
  Tüm Hakları Saklıdır.© 2011 BAŞ UN